Danas su osnivači naše organizacije, Milica Dedić, Miloš Laković i Mladen Ćulafić, imali čast da ih ugosti potpredsjednik Skupštine Crne Gore, Strahinja Bulajić, sa kojim su porazgovarali o pitanjima koja se tiču naših mladih kao i o problemima koji ograničavaju rad mladih nevladinih organizacija.
Imajući u vidu da je Podgorica ekonomski i obrazovni centar, jedan od primarnih problema sa kojima se mladi suočavaju, i o čemu se govorilo sa potpredsjednikom Bulajićem, je migriranje u ovu crnogorsku opštinu koje povlači problem manjka infrastrukture za kvalitetan život i adekvatno zapošljenje mladih u ostalim opštinama pa i u samoj Podgorici. Pored pomenutog, Crna Gora se suočava sa emigracijama mladih iz Crne Gore s fokusom na mlade iz sjevernih opština. Pogoršanje u oblasti ljudskog kapitala vezano je s odlivom obrazovanih građana koji se popularno naziva „odliv mozgova“ (eng. brain drain). Mladi procjenjuju da se sloboda izražavanja i mišljenja mladih sputava, čak i u porodici, posebno kad je kritički obojena. Ovo je problem koji je neophodno posebno targetirati, jer je po svim parametrima za razvoj demokratskog društva neophodna kritička svijest svih građana, a isključivanjem mladih isključuje se značajan dio populacije koja ima potencijala da iznađe nova rješenja i unaprijedi društvo. Imajući u vidu znanja i vještine koje posjeduju, mladi treba da aktivno učestvuju u procesu donošenja odluka i kreiranja politika.
U cilju ostvarivanja boljih početaka rada za mlade, novoosnovane nevladine organizacije, predloženo je da se uvede novi član u Zakonu o nevladinim organizacijama kojim će se regulisati funkcionisanje mladih nevladinih organizacija kroz dobijanje finansijske podrške od strane države na period od godinu dana i da se član 32d izmijeni tako da se raspodjela sredstava vrši na osnovu ostvarivanja javnog interesa i samog kvaliteta projekta.
Iznošenjem problema sa kojima se naši mladi suočavaju prilikom zapošljavanja, a posebno ukoliko žele da se upuste u preduzetničke vode, predloženo je da Investiciono razvojni fond Crne Gore početnicima u preduzetništvu, mladim ljudima do 35 godina starosti, omogući dobijanje granta do 10,000€ bez kolaterala, uz mentorstvo, na period od godinu i po dana. Takođe, naglašeno je da je razvoj kompetencija kod mladih kroz neformalno obrazovanje jedna od važnih oblasti komplementarnih formalnom obrazovnom sistemu i drugim sektorima. Ovo je posebno važno s aspekta osiguranja da svi mladi imaju ravnopravne uslove i jednake šanse da rade na razvoju svojih punih potencijala. Potpredsjednik Bulajić nam je uputio par korisnih savjeta i podržao nas u daljem radu.