Kada govorimo o vršnjačkom nasilju moramo da pravimo razliku između ponašanja koje ima elemente agresije i ponašanja koje se može definisati kao nasilje. Ponašanje koje ima elemente agresije, a ne spada u vršnjačko nasilje, je situaciono, ne ponavlja se i nema za cilj da drugome nanese štetu.
Nakon uspješnog Instagram live podcast-a „Vršnjačko nasilje – trenutni ili trajni problem u društvu” nastavili smo sa podcast-om na istu temu, ali iz ugla psihologa.
Naša generalna sekretarka, Tea Babić, u nedjelju, 12. februara, sa početkom u 18h, u okviru Instagram live podcast-a “Vršnjačko nasilje – trenutni ili trajni problem u društvu Vol.2”, na Instagram profilu @nvo_glas, razgovarala je sa mladim psihologom, Markom Marašem, na temu vršnjačkog nasilja i mentalnog zdravlja kod mladih.
Pratioci su imali priliku da u okviru podcast-a čuju Markovo mišljenje o načinima rješavanja vršnjačkog nasilja, uticaju pandemije Covid-19 na agresivno ponašanje, ulozi relevantnih institucija u rješavanju tog problema, značaju razgovora sa psihologom, potrebi uvođenja radionica sa psihologom u školama u formi obaveznih predmeta, kao i o mnogim drugim stvarima.
O čemu su Tea i Marko razgovarali možete pogledati u videu u nastavku.
Nasilje nikada nije dobro i nikome ne koristi – ni žrtvama ni počiniocima nasilja ni onima koji pasivno sve to posmatraju.